Globální architektura.

Rozvojem civilizace jsme my Evropané, především Angličané, Francouzi, Španělé, Holanďané a Portugalci, přinesli do rozvojových zemí architekturu, postavili města, a vytvořili kulturní, politický a ekonomický vzestup místní civilizace. Tak nás to učili. V roce 1492 byla objevena Amerika. Tedy cca v roce 1500. Pak trvalo asi 100 let první osídlování a začaly bojůvky, boje a  války. A při tom, bylo dost zdrojů na stavby a to ne ledajaké.. Uvidíme fota z let 1800-1900. Je na nich vidět již stojící města stáří těžko odhadnout. Pak podobné fota z celého světa… a na závěr uvidíme jak anglická vojska vstupují do Kalkaty… jenže…. tam už je vše postaveno???? Objev archeologického naleziště Chandraketugarh,[3] dokazuje, že oblast Kalkaty byla osídlena před více než dvěma tisíci let.[4] Dokumentovaná historie města nicméně začíná až s příchodem Východoindické společnosti roku 1690, kdy společnost zkonsolidovala své obchodní aktivity v Bengálsku. Job Charnock, ředitel Východoindické společnosti, byl tradičně považován za zakladatele města. Nicméně někteří vědci v nedávné době tento ustálený názor zpochybnili a v reakci na bouřlivou veřejnou debatu Vrchní soud roku 2003 rozhodl, že město nebude mít žádného oficiálního zakladatele.[5]

Santiago de Chile

Seatle

Sevastopol ..A Moskva!!!. Sochy jsou z litiny s povrchovou úpravou, které je zapomenuta. Podoba… opravdu jsem si myslel, že jsem se mýlil.. a trvalo mi dlouho zjistit, že jsou to dva vítězné oblouky..

Sevastopol 1853

Shanghai Ch

Simferopol Krym

Soul

SoulKorea

Teheran Iran

Tokyo

Tokyo

Yokohama

 

Rozvaliny

Starý tisíce let rozvaliny Libanon

 

Starý tisíce let ??? funguje.. Sevastopol

Kalkata Indie příchod angličanů

Vstup prince z Walesu do Kalkaty , 1876

„Soud dům v Kalkatě,“ dřevo rytina z Illustrated London News, 1871

Government-House-Kalkatafotografie-1860

 

Kali, na Hooghly v Kalkatě, z Indie a jeho princů 1876

The Cathedral and Bishop’s Palace Calcutta-bourne-1875s !!!!!!!!!!!!! Omluva číslo na fotografii není rok!!! Hledal jsem a našel!!!! 

Dva pohledy na město dřevoryty z grafického, 1875

Print 1876 Prince Wales Delhi Chandry Chowk

Summer House of the Governor General, Barrackpore, 1807