Stopy v písku? Ne, stopy v kontinentech…

Jak jsem začal hledat stopy v písku a našel stopy v kontinentech.

Bylo mi jasné, že velká civilizace po sobě musela nechat stopy. Tak jsem kolem měst hledal jakékoli náznaky. Hledal a nenacházel…                   Až jednou mi kamarád z Krasnodaru, jen tak mezi řečí říkal, že jeho spolubojovníci z Čečenské války mu popisovali nějaké záhadné úkazy v Jakutsku.           To bylo něco pro mne 🙂 Hned jsem zapnul google mapy, a už zde byl první náznak:

      Kdo prý nebyl v Tajze si nepředstaví.. tohle prostě není průsek. Najděte na mapách a sledujte délku, šířku a hustotu podobných. Dnes jsou s oblibou využívány pro vysoké napětí…ale šířka 100 metrů není neobvyklá.

Hledal jsem na internetu někoho kdo o tom řekne víc a našel hned tři opravdu mistry. Jména Vám nic neřeknou, ale pro ty, kteří budou dále pátrat– Uljanov . Kangurov a Šatuchin. Nejen, že se zabývali stejným, ale dodávali fotky, videa, chodili po muzeích…pátrači.

Tato parta našla nejen stopy a důkazy potopy, ale také důkaz rozvinuté civilizace. A to sakra důkaz!!! Všichni to minimálně jednou denně máme před očima. Nevidíme!!! Proč??? Protože jsme si ani koutkem mysli nedokázali představit jak ohromná civilizace zde byla před námi.

Ukážu Vám dnešní povrchový důl.

Abyste ho dostali do očka:) Popis vždy pod snímkem:) Zdánlivě nesmyslný krok stranou………

 

Prosím pozorně ho prohlédněte a pokuste si zapamatovat co nejvíce zvýrazněných linií.

Stále stejné…. jen se dívejte a pamatujte. Vlnky, půlkruhy a stopy po pásech náspy… celkem nezajímavé…

Ano jistě nahoře to vytváří nepravidelný tvar jak jelo rypadlo

Stále stejné vlnky po obloučku..

30-let-opuštěný-Marcoppers-open-pit-at-Mt.-Tapian-in-Marinduque

Vlnky, sesuvy, vlnky jak vrstevnice…

Zase je to jasné… Vlnky půlkruhy, stopy po pásech, vrstevnice… jasný …. už máte důl v oku????? 

Toto, stejně jako předchozí fotografie je záběr z letadla na ANTARKTIDU , kde není známo, že by někdo těžil!!!!                                                           Zase je to jasné… Vlnky půlkruhy, stopy po pásech, vrstevnice..

Zase…Antarktida 🙂

Gronsko Watkins mountains

Grónsko

Poloostrov Kola…není známo že by tam kdo těžil

Slavný a dnes posvátný důl Kailas v Tibetu .. proč jsem upozorňoval na nepravidelný vršek jste právě pochopili:)

Jiný pohled na posvátný důl Kailas…. 

Norsko

Velmi známý důl jménem Grand Canyon……. 

Detaily dolu Grand Canyon.

Krásy dolu

Důl San Juan v Utahu …a asi už nemusím upozorňovat a vlnky……atd.

Přece jen jsem přidal faerské ostrovy

Izrael..

Některé doly jsou překrásné….

Trošku zajímavější a větší důl…tak tedy podrobněji. 

Jak dlouho trvá dolu, než si ho vezme příroda zpět??? Mechy, pak traviny, pak sem tam keřík… Na 30 let starém dole jsme viděli velké změny, avšak je třeba vzít v úvahu rozlohu a to, že je na severu….

Ano jsou místa naprosto holá… ale taky s novými mladými stromy. I když na severu vše roste pomaleji…

Ono to tak nevypadá…ale stromky mají cca 5 metrů+ .. Já jen že máme v oku určitou velikost rypadlového kola…. tak tady bylo trošku větší:)

Zde z letadla jsou krásně vidět vrstevnice. Ze vzdálenosti jsou vidět– Kdo letě letadlem tuší jaké jsou rozměry, jiní najdou na mapách a změří polokruh a do středu si dají mašinku a zjistí že rameno má délku????? Domácí úkol:) 🙂 

Důl se jménem Azovské moře s hloubkou max 15 metrů….


Několik dalších dolů, které neměly to štěstí na vodu… Tak a dostali jsme se do situace, že bylo vytěženo. Proč bylo vytěženo??? No aby se zpracovalo. Když se zpracuje, zůstane odpad.. tedy zatím u nás to tak je. Jak že vypadá takový odpad??? V dalším oddíle